Janoušek-Wróblewski Quartet

23.11.2018

V pátek 23. 11. 2018 se v podzemí uskuteční koncert akustického kvartetu Janoušek-Wróblewski Quartet.

Začátek ve 20 hodin, vstupné 100 Kč.

Rezervaci provádějte na podzemimh@gmail.com nebo 734 462 266.

 

Janoušek-Wróblewski Quartet
Nový projekt dvou bývalých dlouholetých spoluhráčů z kapely Mocca Malacco, kteří se po letech opět dali dohromady. Akustický kvartet ve složení trombón, alt saxofon, kontrabas a bicí ve skladbách z dílny všech členů tohoto tělesa kombinuje vlivy new orleans, blues, soul jazzu, newyorské downtown scény, free jazzu, rocku a bůhví čeho ještě.V jejich hudbě je přítomný humor, volná improvizace a téměř neúnosné množství energie.
Jako spoluhráče si přizvali vyhledávané hudebníky - Miloše Klápště na kontrabas a Jana Chalupu na bicí. Můžete se těšit na autorskou hudbu, jazz, ale možná i ledaco jiného.
Michal Wróblewski - je jedním z předních jazzových saxofonistů mladé generace. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, poté pokračoval na Janáčkově Akademii Múzických Umění a nyní žije v Norsku, kde studuje na Norges Musikkhøgskole.
Se Štěpánem Janouškem se znají z kapely Mocca Malacco. Dnes je jedním z jeho nejvýraznějších autorských projektů kapela E Converso. Štěpán Janoušek - je jazzový trombónista a zpěvák. Vyučuje improvizaci a hru na trombón na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Momentálně je jeho hlavním hudebním tělesem a-capella jazz sextet SKETY. Zvítězil ve finále mezinárodní soutěže jazzových trombonistů do 25 let (ITA J.J. Johnson competition).

 

Janoušek-Wróblewski Quartet